Cadeții Promoției 2022 „𝗜̂𝗻𝗰𝗼𝗿𝗼𝗻𝗮𝗿𝗲𝗮 𝗱𝗲 𝗹𝗮 𝗔𝗹𝗯𝗮 𝗜𝘂𝗹𝗶𝗮 – 𝟭𝟬𝟬” a Colegiului Național Militar ”Tudor Vladimirescu” au defilat, astăzi, pentru ultima dată în calitate de liceeni. Cei 114 absolvenți de clasa a XII-a, dintre cei 480 cât au fost înscriși în anul școlar 2021-2022, au participat la Festivitatea de închidere a anului școlar. Alături de ei au fost profesorii și familiile. Emoțiile i-au copleșit mai ales pe părinți. Elevii au purtat cu mândrie și zâmbetul pe buze haina militară.
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/elevi-colegiul-militar-craiova-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-09-at-10.31.59-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/oameni-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/colegiu-militar-festivitate-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-09-at-10.31.50-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/elevi-colegiul-militar-4-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-09-at-10.31.38-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/elevi-colegiul-militar-craiova-3-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-09-at-10.31.38-1-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/WhatsApp-Image-2022-06-09-at-10.31.33-1024x768.jpeg)
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2022/06/elevi-colegiul-militar-craiova-2-1024x768.jpeg)