Protestatarii doljeni, fermierii și transportatorii, continuă acțiunea de protest, astăzi, pe un sector de drum stabilit de comun acord cu autoritățile, au anunțat reprezentanții Prefecturii Dolj.
Potrivit unei informări a instituției amintite, este vorba despre sectorul de drum cuprins între Peco Smart până la bifurcația cu Centura de Nord.
![](http://stiricraiova.ro/wp-content/uploads/2024/01/Screenshot-2024-01-15-122231-1024x662.png)
”Vor avea acces până la Aeroportul International Craiova, așa cum au solicitat fără a afecta însă traficul și accesul în acea zonă și în aeroport. Decizia a fost luată în urmă cu puțin timp de către prefectul județului Dolj, Dan Diaconu, împreună cu reprezentanții structurilor de forță pe care i-a convocat în urmă cu puțin timp la sediul Prefecturii pentru a găsi cele mai bune soluții în gestionarea situației protestelor astfel încât să nu se creeze blocaje în trafic sau în vămile din județ”, conform anunțului.
Citește și:
Taximetriștii din Craiova s-au raliat protestului agricultorilor și transportatorilor